Výpravy za poznáním

Pavel Breuer - Sobotní vycházka

14.02.2022 | Pouze pro předplatitele


Nora - MÉ TŘI MĚSÍCE V PROVENCE (červen – září 2018)

13.02.2022

Po šesti letech jsem se rozhodla změnit zaměstnání a pauzu, než jsem opět nastoupila na nové místo, jsem využila na vzdělání a poznávání jiného kraje. Přihlásila jsem se na jazykový kurz do Francie, ubytovala se tam u jedné starší dámy a víkendy trávila na kole projížďkami po tamních vesničkách, horách či pobřeží.  Popisované výlety v druhé části textu mohou být nezáživné, ale přiložené fotografie snad mohou lépe zprostředkovat jedinečnou atmosféru a prožitky nezkušené cyklistky, která se vydává do neznámých končin, které ji vždy překvapí krásnými scenériemi. A snad mohou být pro někoho inspirací, aby se sám na sedle kola vydal objevovat krásná zákoutí.

Pavel Breuer - Záhadné snímky

12.01.2022

V noci 11.1. mě někdo vzbudil, abych se šel podívat z okna. Fotka č. 1,  2:34 pořízená - ranní červánky v tuto dobu? Ráno v 8:42 jsem pořídil snímek č. 2  z balkónu a v 8:50 před domem. Celkem zajímavé? Upozorňuji, že se nejedná o žádný klam optiky fotoaparátu. Úkaz na fotce č.1 a č. 2 jsem sledoval spolu s  manželkou. Co si o tom myslíte?

Pavel Breuer - Praha 6.1.2022

08.01.2022

Vážení,

6.1. 2022 jsem prokonal svoji osobní pouť po místech, jež nám zde zanechal Karel IV. s modlitbou za národ.  Na den Tří králů bylo mimořádné světlo. Jeden by řekl, že se zhmotnilo to, co viděli ,,tři králové,, , tak jak o nich vypráví pan doktor Staněk ve svém videu. Z této pouti přikládám dvě fotografie.

S láskou k poznání.

Azrael


Pouť ke svaté Hildegardě z Bingenu

17.08.2020

V srpnu roku 2020 jsme se s přáteli rozhodli navštívit německé Porýní, konkrétně městečko Eibingen, kde jsou dodnes uloženy ostatky svaté Hildegardy. Pouť jsme spojili s krátkou dovolenou v Plzeňském kraji, kde jsme navštívili několik významných památek. Ubytovali jsme se na statku ve vesničce Pňovany, odkud jsme pak vyjížděli na všechny plánované cesty.

Konstantin v Římě

28.12.2019

Poslední pouť, kterou jsme v letošním roce absolvovali, byla cesta do Říma. Byla ze všech nejkratší, významem však velmi důležitá, protože se do určité míry jednalo o završení celého našeho putování po místech spjatých s osudem našich národních světců a významných českých a moravských osobností.

Svatováclavské obrazy

14.10.2019

Beskydské kostely a kapličky

26.08.2019

Srpnové léto je ideální čas k tomu, navštívit některé z našich krásných pohoří, a my se s přáteli takto často vydáváme, abychom se nadechli zhluboka čerstvého vzduchu, pokochali se pohledem z vrcholků hor a také si nasbírali něco málo ze zbylých borůvek a pomalu dozrávajících brusinek. Obvykle míříme do Jeseníků, ale letos jsme si naplánovali výlet do Beskyd, ke kterým mám já osobně hluboký vztah. Žili tady kdysi moji předci a názvy, se kterými se zde na rozcestnících potkávám, znám ještě z vyprávění svého dědečka, který se tu uprostřed lesů narodil a vyrostl.
 

Cesta do Kostnice

16.08.2019

 V polovině července letošního roku (2019) jsme se vydali s přáteli do Kostnice, navštívit památník mistra Jana Husa a připomenout si jeho poslední měsíce života, který byl zakončen plamennou hranicí, v níž zahynul nejenom mistr Jan Hus, ale o rok později také jeho přítel Jeroným Pražský. Jeli jsme tentokrát s cestovní kanceláří „České kormidlo“, a kromě Kostnice jsme navštívili také ostatní města v okruhu Bodamského jezera, například Vaduz, St. Gallen nebo Curych. Tuto cestovní kancelář bych ale moc nedoporučovala, většina spolucestujících byla velice nespokojena s organizací zájezdu a do značné míry si stěžovali oprávněně. My jsme se ale snažili s kamarády vytěžit z naší cesty maximum, a proto jsme asi byli jedni z mála spokojených turistů. Navštívit památník mistra Jana Husa jsme pojali spíše jako cestu za lepším pochopením jeho odkazu, než že bychom potřebovali sbírat zážitky, a to se nám v podstatě i splnilo.

Putování po klášterech severního Řecka

25.06.2019

Na začátku června roku 2019 jsme se s přáteli vydali na pouť do řeckého kraje Thesalia s cílem navštívit některé pravoslavné chrámy a památky, a zároveň spatřit i město, odkud se před více než tisíci lety vydali bratři Konstantin a Metoděj, aby tehdy přinesli do moravského Veligradu biblické Slovo v novém slovanském písmu. S prosbou o ochranu a jejich duchovní doprovod jsme nastoupili v pondělí ráno v Bratislavě do letadla a po necelých dvou hodinách letu jsme spatřili poprvé zemi, která stála nejen u zrodu samotné evropské civilizace, ale navíc ještě může být nazývána jakousi duchovní kmotrou našeho česko-slovenského národa.

Zobrazeny výsledky 1-10 (z 19)
 |<  < 1 2  >  >| 
© 1997 - 2022 Agape Brno
všechna práva vyhrazena
předplatné magazínu | vydavatelství | mapa stránek | kontakt
Hluboká 5, 639 00 Brno | tel.: 775 563 052 | info@agapebrno.cz
Tyto webové stránky používají k poskytování svých služeb soubory Cookies. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů Cookies.