Novinky > První zkušenosti s provozem

První zkušenosti s provozem

18.04.2009
Problémy s registrací a s objednáváním předplatného za 0 Kč po několika dnech provozu
 
Po několika dnech provozu těchto internetových stránek jsme zaznamenali jak velké ohlasy, tak problémy s objednáním si nulového předplatného. Postupně jsme vložili texty s návodem snad úplně všude, kam to jde, ale neustále se vyskytují další a další lidé, kteří nejsou schopni pochopit, že ke spuštění "placené" sekce stránek je třeba nejen registrace, ale také i objednávka předplatného (byť je to do 31.5.2009 za 0 Kč). Marně píšeme, že bez těchto obou kroků nelze "placenou" sekci stránek aktivovat. Systém to prostě nedovolí. Tito lidé si možná myslí, že když to má být zdarma, tak stačí jen registrace a jakékoliv pokyny a návody ani nečtou. Asi jsme měli dát předplatné za 10 Kč a bylo by po problémech.
Zprvu mě to přivádělo k zoufalství, postupně jsem zjistil, že mě to učí trpělivosti. Proto prosím každého, kdo se nedokáže prokousat celým objednávkovým systémem tak, až se mu objeví v posledním kroku objednávky faktura na 0 Kč (pozor, ne na 45 Kč - viz návod u placení poštovného), ať mě kontaktuje na našem e-mailu info@agapebrno.cz a já budu následně podle jeho rad s programátorem upravovat tuto část tak, až se to podaří snad i člověku, který si sedne poprvé k počítači. Nestyďte se proto napsat co Vám není jasné nebo co jste nepochopili, pomůžete tím k přihlášení i ostatním lidem. V každém případě si ale nejdříve pečlivě přečtěte všechny návody a pokyny. 

Poté, co jsme vložili vysvětlující texty a návody všude, kam to šlo, se situace zlepšila, přesto se každý den vyskytne několik lidí, kteří si návody nepřečtou a jen se zaregistrují bez objednávky předplatného. Přestože jim vzápětí napíšu vysvětlující mail, už se o to znovu nepokusí, jakoby se jim to zdálo příliš složité. Pak je to také každý den několik lidí, kteří si objednají předplatné za 0 Kč, ale nechají v objednávce 45 Kč poštovného. Každému takovému člověku pak musím posílat mail, aby 45 Kč neplatili, protože toto platí jen pro zasílání čehokoliv poštou. Velice mě pobavila jedna paní, která na tento mail odepsala: "To jsem však ani neměla v úmyslu."

Když vyšla na webových stránkách www.osud.cz upoutávka na naše nové stránky, zaznamenali jsme obrovský příliv lidí, kteří si objednali zdarma vstup na naše stránky. Celý den jsem nedělal nic jiného než jim aktivoval přístup. Jak jsem však po pár dnech zjistil, tito lidé jen brouzdají po netu a koukají, kde je co nového. V drtivé většině jsou pro provoz těchto stránek "neperspektivní", protože vše jen v rychlosti (a max. jednou) prolétnou a už jen koukají, kde by co dalšího někde na netu objevili. Do žádné diskuze se nezapojí, a o tom, že by si objednali alespoň nějakou knihu, se nám může jen zdát. Toto nepíši jako stížnost, uvádím to spíše pro zajímavost, se kterou jsem vlastně i počítal.
Antonín Červený
© 1997 - 2022 Agape Brno
všechna práva vyhrazena
předplatné magazínu | vydavatelství | mapa stránek | kontakt
Hluboká 5, 639 00 Brno | tel.: 775 563 052 | info@agapebrno.cz
Tyto webové stránky používají k poskytování svých služeb soubory Cookies. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů Cookies.