Diskuse pod články

Členové klubu Agape mají možnost diskutovat ve fóru přímo pod každým článkem. Fórum je zobrazeno pouze v případě, že je uživatel přihlášený na stránkách.

Nepřehlédněte

16.02.2013 | 10% sleva pro předplatitele magazínu na celý sortiment knih a nahrávek.

03.02.2013 | Z důvodu změny Klubu Agape na Magazín Agape byla aktualizována Pravidla používání služby. Předplacené členství v klubu bylo automaticky převedeno na předplatné magazínu ve stejné délce trvání.

21.11.2010 | Právě jsme zavedli novinku Kolektivního léčivého působení na člověka.

VII. Povídání o mandalách - Lucie Hrochová

   Pojem svoboda v lidech vyvolává plno představ. Často bývá spojována s nějakým bojem. Umíme si představit boj národa nebo jednotlivce za svobodu. Za těmito slovními spojeními však cítíme, že se jedná prvotně o svobodu na úrovni hmotného světa, o nějaký druh fyzického otroctví. Máme opravdu veliké štěstí, že žijeme v době a ve státě, kde jsme si svobodu na této úrovni již dokázali vybojovat. Ale jak vypadá svoboda na úrovních jemnějších?
   Jedním ze základních Božích zákonů působících ve stvoření je svobodná volba každého jednotlivce. Bůh nás tedy obdaroval tímto krásným darem, a je teď na nás, jak s ním dokážeme zacházet.
   Někdy se v životě zdá, že jsme uvnitř svázáni a sešněrováni natolik, že možnost svobodné volby v rozhodování třeba jen v běžných situacích, pro nás ani neplatí. Jenomže málokdy si dokážeme připustit, že tento stav si vytváříme sami. Situace, které prožíváme jsme si nějakým způsobem sami připravili, je to důsledek našich předchozích činů. Už jenom toto uvědomění je velikým krokem kupředu. Dalším krokem je pokus podívat se na svou situaci pohledem z druhé strany. Z místa, odkud cítíme svazující pouto. Je-li to například od jiné osoby, může pomoci uvědomění, že ona osoba je jen člověk, který to zkrátka jinak neumí, člověk, který dělá tak jako každý v životě chyby a navíc nikdy neznáme ono hluboké pozadí, které obě strany do dané situace přivedlo. Následuje odpuštění ve třech rovinách. Odpuštění člověku, od kterého cítíme, že nám působil bolest, odpuštění sobě samému, že jsme to tak dopustili a i prosba o odpuštění, jestliže jsme my někomu v této souvislosti ublížili. To vše v životě současném, ale i v životech minulých, v myšlenkách , slovech a skutcích a na všech úrovních bytí člověka.
   Díky těmto zdánlivě drobným krůčkům zcela nenápadně a pozvolna změníme své chování a tím i energetické vyzařování. Každá akce vyvolává odpovídající reakci a tak se nutně změní i energie vyzařovaná druhou stranou. Nastolením svobody uvnitř sebe, ji nabídneme i svému okolí. Ostrost hran se otupí, pouto nesvobody se uvolní.
   Do těchto složitých vztahových situací se člověk dostal často vlivem karmických zauzlení někde v minulosti. O zlých příbězích prokletí, která svazují a omezují člověka a někdy celý jeho rod, bylo napsáno mnoho knih a slyšel je snad každý. Je to zlá energie z minulosti. Méně se už ví, že pocit nesvobody může vyvolat i slib. Slib mezi přáteli, členy rodiny, milenci, slib daný v těžké hodině nebo třeba v okamžicích umírání, slib věčné lásky až za hrob a na věky věků může mít takovou sílu, že přetrvá do dalších životů. Lidé se pak znovu narodí a podvědomě hledají partnera, se kterým jsou svázáni slibem. Může se stát, že ho nikdy nenaleznou, nebo se spolu potkají v rodině jako rodič a dítě a nedokážou si navzájem dát svobodu, aby mohli jít každý svou cestou.
   Ať už je příčina jakákoli, není potřeba po ní pátrat. Současný život se situacemi do kterých se dostáváme nám vždycky nabízí možnost rozpletení takovéto karmické smyčky. Životní situace nás každým okamžikem navádějí kudy a jak dál. Je krásným uměním a vlastně i úkolem života umět v těchto drobných každodenních událostech číst. Opravdová láska nepotřebuje sliby, opravdová láska je svobodná, vychází z čistoty ducha, z jeho čisté touhy a chtění.

  V mandale svobody se pokuste vymalovat energii svého ducha zbaveného všech omezujících vlivů. Zbývá jen prostý život v součinnosti s Božími zákony a láska ducha zářící ven.

Přeji Vám příjemné malování L.H.
 

Jak malovat
Jestliže jste se rozhodli nabízenou mandalku vymalovat, budete k tomu potřebovat pastelky různých barev a odstínů a ořezávátko, aby vás nerušilo, že se právě ta barvička, kterou potřebujete, zlomila. Pak si najděte ve svém dni chvíli klidu, kdy Vás nebude nikdo vyrušovat. Uvařte si třeba čaj pro dobrou pohodu, zapalte svíčku jako připomínku stálé Boží přítomnosti, a můžete se pustit do práce. Mandaly ožívají ve světě myšlenek, cítění a jemných energií, a proto doporučuji v blízkosti vypnout televizi, počítač, a i mobilní telefon raději odložte někam stranou. Někomu možná vyhovuje relaxační hudba, ale jestliže chcete malovat svou mandalu, nechte raději působit ticho.

A potom? Nalaďte se na své nitro, na lásku a harmonii v sobě, na víru a světlo v sobě a na to, co chcete mandalou zviditelnit, a jednoduše malujte. Symboliku barev pro tuhle práci nepotřebujete. Každá barva nebo její odstín v sobě zahrnuje pozitivní i negativní aspekt a rozumové rozhodování, zda použít tu či onu pastelku, práci narušuje. Zeptejte se svého citu, a on Vám tu správnou barvu pomůže vybrat. Můžete jednotlivé plošky prostě vymalovávat, můžete stínovat, ty které chcete nechat bílé jednoduše nevybarvíte. Máte-li k dispozici například 3 odstíny od jedné barvy, můžete plošku při vybarvování stínovat od nejtmavší až k nejsvětlejší. Jednotlivé linie je možné barevně zvýraznit a kdyby se vám některá mandala zdála příliš hustá a nepřehledná, jednoduše některé linie pastelkami zamalujte v rámci většího motivu. A nebo můžete i něco dokreslit. Zkrátka při tomto způsobu tvoření je dovoleno cokoli. Důležitý je zde jen a jen váš cit a naladění.

Pastelkami tak přenesete do obrázku svou vlastní energii lásky a harmonie. Vytvoříte krásný energetický zářič, který si jistě zaslouží být někde vystaven. Pamatujte, že každá mandala svou energii časem vyčerpá, a tak budete-li cítit, že už se na dané místo nehodí, prostě ji odstraňte. A třeba zkuste vymalovat znovu – bude úplně jiná, nová a opět plná harmonizující energie.

 
Hodnocení
Aktuální hodnocení: 5 (9 návštěvníků)
© 1997 - 2022 Agape Brno
všechna práva vyhrazena
předplatné magazínu | vydavatelství | mapa stránek | kontakt
Hluboká 5, 639 00 Brno | tel.: 775 563 052 | info@agapebrno.cz
Tyto webové stránky používají k poskytování svých služeb soubory Cookies. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů Cookies.