Diskuse pod články

Členové klubu Agape mají možnost diskutovat ve fóru přímo pod každým článkem. Fórum je zobrazeno pouze v případě, že je uživatel přihlášený na stránkách.

Nepřehlédněte

16.02.2013 | 10% sleva pro předplatitele magazínu na celý sortiment knih a nahrávek.

03.02.2013 | Z důvodu změny Klubu Agape na Magazín Agape byla aktualizována Pravidla používání služby. Předplacené členství v klubu bylo automaticky převedeno na předplatné magazínu ve stejné délce trvání.

21.11.2010 | Právě jsme zavedli novinku Kolektivního léčivého působení na člověka.

VI. Povídání o mandalách - Lucie Hrochová

   Každý člověk je jedinečná krásná bytost a její život se vždy odvíjí v souladu s Božími zákony. Někdy děláme chyby a jsme milujícím působením božím znovu a znovu směrováni na správnou cestu. Každý člověk má mysl, která by měla sloužit duchu a tělo, které je chrámem ducha tady na zemi. Naučit se přijetí právě svého těla takového jaké je, je proces velmi prospěšný a očistný. Kolik výtek a nespokojeností někdy vysíláme ke svému tělu a přitom ono je právě takové, jaké má být, aby stejně jako mysl mohlo sloužit duchu k jeho vývoji. Skrze tělo jsme někdy upozorňováni, že něco děláme špatně a že je třeba něco změnit. Skrze tělo se náš duch pročišťuje.
   Přijmout a milovat sám sebe právě takového jaký jsem, znamená, být se svým tělem v harmonii a to je velmi důležité. Až se tomuto umění naučíme, pochopíme i důležitost přijetí druhých lidí, právě takových jací jsou, jedinečných a krásných bytostí.
   Neméně důležité je i přijímání životních situací tak, jak k nám přichází. Zloba, rozhořčení, obviňování sebe nebo druhých, vzpírání se nepřinášejí nic pozitivního, jen osobní rozladěnost. Přijměme to, co se nám přihodilo jako fakt, který už nelze změnit a až poté, hledejme cestu nápravy. Hledejme rozhodnutí, jak k této životní zkoušce přistoupit, jak ji vyřešit, jak se poučit a zkusme objevit, co nám vlastně přinesla. Každá těžká situace v životě je darem. Přistupujme k ní takto a jako dar ji přijměme. Vždyť ještě není úplně rozbalený a nevíme, co dobrého se za jeho vyřešením skrývá.

   Při malování mandaly přijetí nalaďte svou mysl a své cítění nejprve sám na sebe a pak se na sebe podívejte očima bezpodmínečné všeodpouštějící lásky a pokuste se takto namalovat. Možná Vás při malování napadne, co by se dalo ve vašem životě změnit a možná i uvidíte cestu jak to udělat. Když budete malovat přijetí nějaké situace, která Vás v životě zasáhla a dost možná, že Vás trápí dosud, i na ni se podívejte s láskou. Jistě jste tehdy jednali tak, jak nejlépe jste uměli podle dostupných informací, okolností, svých schopností, svého vědomí a svědomí a jestli ne, byla to pravděpodobně ona zkouška, ve které jste neobstáli. A co to znamená? Uvědomění si svého pochybení, upřímná lítost, prosba o odpuštění a odpuštění sám sobě vše tentokrát s čistým úmyslem znamená přijetí celé situace. A dalo by se říci, že je to vlastně složení zkoušky ve druhém kole.
   A jak přijmout s mandalou druhého člověka? I na něj se podívejte z nadhledu a s láskou. Nikdy nevíte, proč se chová právě tak, jak Vám se to jeví. Nevíte, co prožil, co si jeho duch přináší z minulosti ani jaký je jeho úkol. Možná, že Vám jen ukazuje zrcadlo něčeho, co máte vidět. Pokuste se jej přijmout takového jaký je jako krásnou jedinečnou lidskou bytost.
   Přeji Vám na této cestě za poznáním sama sebe hodně úspěchů.


Jak malovat
Jestliže jste se rozhodli nabízenou mandalku vymalovat, budete k tomu potřebovat pastelky různých barev a odstínů a ořezávátko, aby vás nerušilo, že se právě ta barvička, kterou potřebujete, zlomila. Pak si najděte ve svém dni chvíli klidu, kdy Vás nebude nikdo vyrušovat. Uvařte si třeba čaj pro dobrou pohodu, zapalte svíčku jako připomínku stálé Boží přítomnosti, a můžete se pustit do práce. Mandaly ožívají ve světě myšlenek, cítění a jemných energií, a proto doporučuji v blízkosti vypnout televizi, počítač, a i mobilní telefon raději odložte někam stranou. Někomu možná vyhovuje relaxační hudba, ale jestliže chcete malovat svou mandalu, nechte raději působit ticho.

A potom? Nalaďte se na své nitro, na lásku a harmonii v sobě, na víru a světlo v sobě a na to, co chcete mandalou zviditelnit, a jednoduše malujte. Symboliku barev pro tuhle práci nepotřebujete. Každá barva nebo její odstín v sobě zahrnuje pozitivní i negativní aspekt a rozumové rozhodování, zda použít tu či onu pastelku, práci narušuje. Zeptejte se svého citu, a on Vám tu správnou barvu pomůže vybrat. Můžete jednotlivé plošky prostě vymalovávat, můžete stínovat, ty které chcete nechat bílé jednoduše nevybarvíte. Máte-li k dispozici například 3 odstíny od jedné barvy, můžete plošku při vybarvování stínovat od nejtmavší až k nejsvětlejší. Jednotlivé linie je možné barevně zvýraznit a kdyby se vám některá mandala zdála příliš hustá a nepřehledná, jednoduše některé linie pastelkami zamalujte v rámci většího motivu. A nebo můžete i něco dokreslit. Zkrátka při tomto způsobu tvoření je dovoleno cokoli. Důležitý je zde jen a jen váš cit a naladění.

Pastelkami tak přenesete do obrázku svou vlastní energii lásky a harmonie. Vytvoříte krásný energetický zářič, který si jistě zaslouží být někde vystaven. Pamatujte, že každá mandala svou energii časem vyčerpá, a tak budete-li cítit, že už se na dané místo nehodí, prostě ji odstraňte. A třeba zkuste vymalovat znovu – bude úplně jiná, nová a opět plná harmonizující energie.

Převzato ze stránek www.ao-institut.cz
 
Hodnocení
Aktuální hodnocení: 4,3 (6 návštěvníků)
© 1997 - 2022 Agape Brno
všechna práva vyhrazena
předplatné magazínu | vydavatelství | mapa stránek | kontakt
Hluboká 5, 639 00 Brno | tel.: 775 563 052 | info@agapebrno.cz
Tyto webové stránky používají k poskytování svých služeb soubory Cookies. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů Cookies.