Diskuse pod články

Členové klubu Agape mají možnost diskutovat ve fóru přímo pod každým článkem. Fórum je zobrazeno pouze v případě, že je uživatel přihlášený na stránkách.

Nepřehlédněte

16.02.2013 | 10% sleva pro předplatitele magazínu na celý sortiment knih a nahrávek.

03.02.2013 | Z důvodu změny Klubu Agape na Magazín Agape byla aktualizována Pravidla používání služby. Předplacené členství v klubu bylo automaticky převedeno na předplatné magazínu ve stejné délce trvání.

21.11.2010 | Právě jsme zavedli novinku Kolektivního léčivého působení na člověka.

V. Povídání o mandalách - Lucie Hrochová

Odpuštění je jednám z nejsilnějších, ale i nejtěžších skutků v duchovním životě. Tím, že nechceme, neumíme nebo nedokážeme odpustit sobě nebo druhému člověku, škodíme v první řadě sami sobě. To nás samé užírá zloba, nepřejícnost, nepochopení, závist - negativní emoce, které nám odebírají energii. Svou duši spoutáváme těmito negacemi a dostáváme se tak do bludného kruhu, který může vést až k fyzické újmě – nemoci. Jedinou cestou ven je odpuštění. Odpustit sám sobě nebo člověku, který nám jakkoli vědomě či nevědomě ublížil, je proces nesmírně očistný a úlevný a může být i natolik silný, že rozpouští karmické zatížení, jehož počátek je někde v dávné minulosti.
Někdy se však zdá, že odpustit prostě nedokážeme. Duše naplněná zlobou je nešťastná a touží po úlevě, ale mysl se stále vrací k onomu příkoří, které nám bylo způsobeno. Cesta však existuje a kdo ji hledá, nalezne.
Je období Velikonoc, doba, kdy si připomínáme smrt Syna Božího. A vida, hned další důvod proč odpouštět, si připomeňme právě s Ježíšovým zářivým příkladem. Ve své pozemské smrti na kříži prosil svého otce o odpuštění pro ty, co mu ublížili. Zajisté nedosahujeme Ježíšovy velikosti, ale snad právě proto, že Bůh odpouští těm, kteří se provinili, svých činů upřímně litují a prosí o odpuštění, my nemáme právo se povyšovat nad Boha a nechtít odpouštět svým bližním.
Skutek odpuštění je veliká úleva pro celý život i duši člověka. Dopřejte si tento luxus, jeho možnost je zde pro každého.

 


Malování negativních pocitů

Dnes bych Vás chtěla seznámit s prací s mandalami, kdy nemalujete do obrazce jen svůj čistý a láskyplný cit, ale pomocí malování se pokusíte zbavit něčeho, o čem jste přesvědčeni, že do vašeho života již nepatří. Jedná se o emoce obav, strachu, smutku, trápení, bolesti, neschopnost odpustit druhému člověku nebo sám sobě, pocity zloby, nenávisti, nepochopení, netolerance a podobně. Jestliže vás některá z těchto emocí sužuje, trápí a jste si jí vědomi a toužíte se jí zbavit, ale jakoby to nějak nejde, můžete vyzkoušet mandalu.
Poproste svého anděla strážného o pomoc a nalaďte se na situaci, která ve vás vyvolává pocit nepohody nebo na člověka se kterým máte něco nedořešeného. Nechte touto emocí naplnit celou svou bytost a pak se pokuste přenést ji do mandaly – odevzdat ji, uvidět, zhmotnit. Všechny ty křivdy, neúspěchy, smutky a bolesti barevně ztvárněte. Obrázek nešetřete. Někdy se pod přívalem emocí papír roztrhne, někdy přijdou i očistné slzy. Nevadí, to vše je dovoleno. Mandaly jsou dary od vyšších bytostí, které touto cestou nabízí svou pomoc. Můžete ji bez obav přijmout.
Takto vymalovanou mandalku si však v žádném případě neuchovávejte doma na památku. Předali jste do ní své negativní emoce, vyčistili stín na duši. Jeho místo teď zaplňte světlem a mandalu zlikvidujte. Můžete ji roztrhat a poslat po vodě nebo rituálně spálit. Zkrátka zlikvidovat spolu s trápením, které možná mělo ve vašem životě smysl, ale dnes už jej nepotřebujete. Někdy je tento proces na celém tvoření to nejtěžší. Najednou se Vám může obrázek zalíbit, odložíte jeho likvidaci na později, … jako kdybyste se se svým problémem nechtěli rozloučit. Avšak každý pohled na takto vymalovanou mandalu, vám vždycky připomene ten stín na duši, kterého jste se přece chtěli zbavit. Nebo ne?

Jak malovat
Jestliže jste se rozhodli nabízenou mandalku vymalovat, budete k tomu potřebovat pastelky různých barev a odstínů a ořezávátko, aby vás nerušilo, že se právě ta barvička, kterou potřebujete, zlomila. Pak si najděte ve svém dni chvíli klidu, kdy Vás nebude nikdo vyrušovat. Uvařte si třeba čaj pro dobrou pohodu, zapalte svíčku jako připomínku stálé Boží přítomnosti, a můžete se pustit do práce. Mandaly ožívají ve světě myšlenek, cítění a jemných energií, a proto doporučuji v blízkosti vypnout televizi, počítač, a i mobilní telefon raději odložte někam stranou. Někomu možná vyhovuje relaxační hudba, ale jestliže chcete malovat svou mandalu, nechte raději působit ticho.

A potom? Nalaďte se na své nitro, na lásku a harmonii v sobě, na víru a světlo v sobě a na to, co chcete mandalou zviditelnit, a jednoduše malujte. Symboliku barev pro tuhle práci nepotřebujete. Každá barva nebo její odstín v sobě zahrnuje pozitivní i negativní aspekt a rozumové rozhodování, zda použít tu či onu pastelku, práci narušuje. Zeptejte se svého citu, a on Vám tu správnou barvu pomůže vybrat. Můžete jednotlivé plošky prostě vymalovávat, můžete stínovat, ty které chcete nechat bílé jednoduše nevybarvíte. Máte-li k dispozici například 3 odstíny od jedné barvy, můžete plošku při vybarvování stínovat od nejtmavší až k nejsvětlejší. Jednotlivé linie je možné barevně zvýraznit a kdyby se vám některá mandala zdála příliš hustá a nepřehledná, jednoduše některé linie pastelkami zamalujte v rámci většího motivu. A nebo můžete i něco dokreslit. Zkrátka při tomto způsobu tvoření je dovoleno cokoli. Důležitý je zde jen a jen váš cit a naladění.

Pastelkami tak přenesete do obrázku svou vlastní energii lásky a harmonie. Vytvoříte krásný energetický zářič, který si jistě zaslouží být někde vystaven. Pamatujte, že každá mandala svou energii časem vyčerpá, a tak budete-li cítit, že už se na dané místo nehodí, prostě ji odstraňte. A třeba zkuste vymalovat znovu – bude úplně jiná, nová a opět plná harmonizující energie.

Převzato ze stránek www.ao-institut.cz
 
Hodnocení
Aktuální hodnocení: 5 (6 návštěvníků)
© 1997 - 2022 Agape Brno
všechna práva vyhrazena
předplatné magazínu | vydavatelství | mapa stránek | kontakt
Hluboká 5, 639 00 Brno | tel.: 775 563 052 | info@agapebrno.cz
Tyto webové stránky používají k poskytování svých služeb soubory Cookies. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů Cookies.