Diskuse pod články

Členové klubu Agape mají možnost diskutovat ve fóru přímo pod každým článkem. Fórum je zobrazeno pouze v případě, že je uživatel přihlášený na stránkách.

Nepřehlédněte

16.02.2013 | 10% sleva pro předplatitele magazínu na celý sortiment knih a nahrávek.

03.02.2013 | Z důvodu změny Klubu Agape na Magazín Agape byla aktualizována Pravidla používání služby. Předplacené členství v klubu bylo automaticky převedeno na předplatné magazínu ve stejné délce trvání.

21.11.2010 | Právě jsme zavedli novinku Kolektivního léčivého působení na člověka.

II. Povídání o mandalách - Lucie Hrochová

A právě v přírodě bylo možné nalézt určité zvláštnosti, které na první pohled nebudily žádnou zvláštní pozornost, ale přece jen byly něčím neobvyklé. Rozkvetlý květ šípkové růže, slunci podobný květ slunečnice či drobounká sedmikráska. Ale také dokonale utkaná pavučina, hvězdička sněhové vločky, letokruhy na pařezu poraženého stromu, kruhy rozbíhající se po vodě po dopadu kamene, hvězda v rozkrojeném jablku. Vždy stejné a přesto vždy odlišné. Střed a v kruhu něco, co jej obklopuje. Co je tím středem, co je za ním? Otázka, která vedla k vytváření prvních mandal. Lidé vždy hledali spojení s duchovním světem, se světem bytostným, hledali spojení s božstvy, která jim mohla pomoci v těžkých podmínkách života. A tak začali při různých náboženských obřadech používat rozličné kruhové obrazce jako prostředek spojení s vyšší mocí. 
Při pohledu z vnějšku do středu mandaly, se okolí jeví jako projev něčeho ve hmotnosti, jako cesta do cíle, kam toužíme se dostat. Při pohledu od středu je střed tím odkud vycházíme a okolí je projev toho co cítíme, co chceme rozvinout, uvidět, prozářit.

Mandaly které jsem pro Vás připravila jsou inspirované láskou. Láskou bezpodmínečnou, věčnou, odpouštějící, láskou člověka k člověku, ale i láskou člověka k Bohu, ke Světlu. Jsou malovány s touhou po harmonii, čistotě a pomoci. Tuto energii jsem se snažila do nich přenést a záleží jen na vás, vašem cítění, jakým způsobem ji dokážete projevit.
Přeji vám při malování hodně radosti.


II. Mandala harmonie
   
Při malování mandaly harmonie se pokuste naladit v sobě na cokoli, co ve vás tento pojem vyvolává. Na harmonii v sobě samém, kdy tělo, mysl a duch zní a ladí v harmonickém akordu života, na harmonii života člověka a celého stvoření, jehož je součástí, na harmonii samotného stvoření nás lidských bytostí, planety Země a celého vesmíru. A nebo jen na harmonii lidských vztahů v rodině či kdekoli ve svém okolí ani to není málo. Vždyť harmonie kdekoli otevírá cestu k Boží lásce, ke Světlu.

 
 Jak malovat
Jestliže jste se rozhodli nabízenou mandalku vymalovat, budete k tomu potřebovat pastelky různých barev a odstínů a ořezávátko, aby vás nerušilo, že se právě ta barvička, kterou potřebujete, zlomila. Pak si najděte ve svém dni chvíli klidu, kdy Vás nebude nikdo vyrušovat. Uvařte si třeba čaj pro dobrou pohodu, zapalte svíčku jako připomínku stálé Boží přítomnosti, a můžete se pustit do práce. Mandaly ožívají ve světě myšlenek, cítění a jemných energií, a proto doporučuji v blízkosti vypnout televizi, počítač, a i mobilní telefon raději odložte někam stranou. Někomu možná vyhovuje relaxační hudba, ale jestliže chcete malovat svou mandalu, nechte raději působit ticho.

A potom? Nalaďte se na své nitro, na lásku a harmonii v sobě, na víru a světlo v sobě a na to, co chcete mandalou zviditelnit, a jednoduše malujte. Symboliku barev pro tuhle práci nepotřebujete. Každá barva nebo její odstín v sobě zahrnuje pozitivní i negativní aspekt a rozumové rozhodování, zda použít tu či onu pastelku, práci narušuje. Zeptejte se svého citu, a on Vám tu správnou barvu pomůže vybrat. Můžete jednotlivé plošky prostě vymalovávat, můžete stínovat, ty které chcete nechat bílé jednoduše nevybarvíte. Máte-li k dispozici například 3 odstíny od jedné barvy, můžete plošku při vybarvování stínovat od nejtmavší až k nejsvětlejší. Jednotlivé linie je možné barevně zvýraznit a kdyby se vám některá mandala zdála příliš hustá a nepřehledná, jednoduše některé linie pastelkami zamalujte v rámci většího motivu. A nebo můžete i něco dokreslit. Zkrátka při tomto způsobu tvoření je dovoleno cokoli. Důležitý je zde jen a jen váš cit a naladění.

Pastelkami tak přenesete do obrázku svou vlastní energii lásky a harmonie. Vytvoříte krásný energetický zářič, který si jistě zaslouží být někde vystaven. Pamatujte, že každá mandala svou energii časem vyčerpá, a tak budete-li cítit, že už se na dané místo nehodí, prostě ji odstraňte. A třeba zkuste vymalovat znovu – bude úplně jiná, nová a opět plná harmonizující energie.

Převzato ze stránek www.ao-institut.cz 

 
Hodnocení
Aktuální hodnocení: 5 (8 návštěvníků)
© 1997 - 2020 Agape Brno
všechna práva vyhrazena
předplatné magazínu | vydavatelství | mapa stránek | kontakt
Hluboká 5, 639 00 Brno | tel.: 775 563 052 | info@agapebrno.cz