Diskuse pod články

Členové klubu Agape mají možnost diskutovat ve fóru přímo pod každým článkem. Fórum je zobrazeno pouze v případě, že je uživatel přihlášený na stránkách.

Nepřehlédněte

16.02.2013 | 10% sleva pro předplatitele magazínu na celý sortiment knih a nahrávek.

03.02.2013 | Z důvodu změny Klubu Agape na Magazín Agape byla aktualizována Pravidla používání služby. Předplacené členství v klubu bylo automaticky převedeno na předplatné magazínu ve stejné délce trvání.

21.11.2010 | Právě jsme zavedli novinku Kolektivního léčivého působení na člověka.

Daniela Filipi - O vodě, daru života

Ale nejdřív k významu toho poselství o vodě, která má pro náš život velký význam. Jistě jste si všimli, že spodní voda vůbec ubývá a zvlášť u nás se v některých oblastech zvyšuje extrémní sucho. Je třeba si uvědomit, že k velkým škodám přispělo i nešetrné zemědělství, vedoucí k erozi půdy. Spojením malých políček ve velké plošné celky likvidujeme tak remízky, meze, mokřady, které přirozeně sloužily k zadržování vody, pomalém vsakování do půdy, hnízdění ptactva, vodních živočichů pro filtraci apod. Používáme umělá hnojiva, místo hnoje. Pořád věda spoléhá na techniku. Jenže tady se musí začít učit a chápat klíčové přírodní a duchovní  procesy! Nerespektuje se střídání výsevu plodin, jak to dělali naši předci. Všimněte si těch lán řepky a kukuřice pořád na stejných místech. Půda musí také přece odpočívat. A tento způsob pěstování jen pro peníze vede k tomu, že když zaprší, voda se do půdy nevsakuje, ale stéká po ní a bere sebou tak veškerou ornici, která mizí na dně vodních ploch, nebo jako bahno při povodních, když zaprší. Kácejí se lesy a tam kde nejsou lesy, potůčky nemůže ani pršet z přirozeného koloběhu odpařování. Je tedy potřeba znovu obnovit, remízky, meze, mokřady, lesní porosty, stavět vodní nádrže, mít úctu k dešti, děkovat za každou kapku, jinak bez přirozené vděčnosti zahyneme. Viz ve třetích zemí už nastávají konflikty o vodu, nejen o ropu.  Z duchovního pohledu, tam, kde není voda, není dostatečný cit, pružnost, harmonie. Vládnou jen ohnivé emoce a války. Modleme se tedy pro dostatečný příliv vody, tohoto nebeského daru pro naši zemi, planetu i pro náš prostý - tak drahocenný život.
 
 
A na řadě je význam vody v našem těle jak fyzickém, duševním a duchovním. Byla jsem překvapena, že i někteří duchovní lidé si myslí, že voda je pouze ve fyzické rovině. Nesmíme zapomenout, že voda se dělí do čtyř seskupení a jedním z nich je i plazma, část plynu který působí i v duchovní rovině. Lidský duch je v podstatě určitým plynem ve tvaru kruhu, neboli vzdušné spirály. Proto ve spojení s boží jiskrou září. Světlo může být vytvořeno jakýmkoliv systémem, který umí vysílat nabité částice do ionosféry. Voda se světlem, také krev (95%vody) je nosič informací v každé rovině. Viz DNA apod. Člověk též při tření někdy vydává jiskry. V duchovní rovině spojení vody a ohně je posvátné. Tady myslím, že popis je dostatečný, přestože pro fyzika, by to byl jen zlomek. Ale vraťme se k našemu tělu a přiblížíme si více  v něm význam vody.
 
Je třeba si uvědomit, že v našem těle je skoro devadesát procent vody a tudíž všechny orgány plavou ve vodě, bez které by nemohly pracovat, tedy žít! Když nebudeme dostatečně popíjet čistou vodu, aby probíhala cirkulace výměny, voda v našem těle se začne kazit. Člověk vydrží bez vody max. sedm dní. Nejlépe pít čistou z pramenů spojenou se zemí. Pokud není, je dobrá i filtrovaná z kohoutku nejlépe položena na nějakém vyzařujícím obrázku. Nebo mám ověřený rituál, vodu pokřížkovat a představit si, že je podaná Kristem (přeměna ve víno). Chuťově je lehoučká na patře a nasládlá.  Bylinkové čaje jsou rovněž blahodárné, ale všeho s mírou. Ostatní dochucované vody, coly, moc nedoporučuji. Neměli bychom zapomenout, že je již vědecky prokázané, že voda má paměť a způsobuje magnetickou přitažlivost stejnorodého. Proto se setkáváme s lidmi karmicky spojenými i osudovými.
 
 A ještě důležitá informace, že voda mění svojí strukturu a tvar podle druhu energie a informace s níž se voda setká. Ověřeno známým japonským vědcem Masurem Emotem. Špatné podmínky a vznik negativní energie (vyřčených slov) způsobí vnik nevzhledným krystalům. Naopak čistá voda z hor spojená se zemí, pramenů a milujícího prostředí vytváří voda povznášející a harmonické tvary nebývalé krásy ve tvaru šesticípé vločky. Na obraze, který vám předkládám a v koruně našeho stromu života jsou zachyceny krystaly slov: anděl, pravda, mír, slovo, harmonie, děkuji, láska, moudrost, vděčnost, věčnost, duch, štěstí. A nezapomeňme prosím, že to, jak myslíme, mluvíme mění se i struktura vody v našem těle. Voda má paměť a je to v podstatě takový počítač, který zapisuje každé slovo, informace, obrazy, které nás obklopují. I fotografie, tedy přenos obrazu musí probíhat ve vodě. A tak tedy podle tohoto božího zákona, přitahujeme vše, co se nám děje. Víra, naděje a láska, pokud je otiskem v našem srdci trvalá, může s pomocí vody života dosáhnout i zázraku a zhmotnit každé bohu milé přání. Bez vody není života ani na zemi, ani na nebi, ani nikde v celém vesmíru. Bez vody se nemůže narodit člověk, ani rozkvést žádná květinka. Buďme tedy za ní vděční a mějme rádi každou kapičku vody, ve které je ukryto tajemství života.
 
 
Ještě bych ráda popsala symboly na výše uvedeném obraze. Archanděl Michael je jeden ze čtyř Archandělů, kteří žijí v duchovní rovině s Pannou Marií a vždy je doprovázená zjeveními, podle potřeby reprodukce dané energie boží síly jedním z nich, případně všemi. Mimochodem bez napojení se na Mariánský princip se nikdo ke Kristu nedostane. Lépe řečeno jeho poselství nepochopí. Ještě zopakuji tu slavnou čtyřku strážců Panny Marie (Ženského principu z božského) a tou je: Michael, Rafael, Gabriel a Sandalfon. Michael se v pomoci zaměřuje především na řídící pozice, vůdců, větších skupin, národů apod. Apeluje na pokoru a uvědomění si, že řídit cokoliv, znamená „sloužit, nikoliv diktovat a poroučet sobeckou vůli. Nezáleží přece na tom, abychom se vyrovnali tomu, nebo onomu člověku, ale na tom, abychom se stali sebou samými.
 
Dalším  výrazným symbolem na obrazu je Drak. Mnozí si myslí, že drak je nějakým symbolem zla ve světě. Draci vyjadřují různé charaktery dle své struktury. Je to veliká síla a proto jen Láska může takového draka zkrotit a použít jeho energii i ve prospěch lidstva.  Náš drak na obraze symbolizuje milí přátelé lidský egoismus v každém člověku, a ten svým projevem způsobuje takzvané ,,nedorozumění,, ve svém okolí a ve světě. Každý ho vnímá vždy dle svého nastavení vědomé mysli. Milující člověk žádné zlo nevidí, jen lásku a boží spravedlnost. Egoismus se umí odít do různých masek sebestředností a pozor, také umí plakat a udělat ze sebe chudinku -  oběť. Je třeba se učit žít v pravdě. Co jest uvnitř, stejné dávám ven a tím je můj vnitřní pohár čistý. Když ale, něco myslím a něco jiného říkám, můj pohár je nečistý a hromadí se v něm špína a faleš, která když přeteče, zákonitě nastane zkáza.
Pták fénix – symbol znovuzrození ze svého popela, u někoho též symbol Krista, protože, jako jediný prorok vstal z mrtvých.
Růže: bílá - nevinná čistota, modrá – symbol zasvěcení a ctností. V Anglii jsou dokonce i některé rytířské řády v těchto symbolech. Samotná červená symbol lásky Panny Marie k nám. I my lidé s růží vyjadřujeme lásku.
 Lilie – symbol čistoty panny Marie, spravedlnosti a přísností Otce Nebeského. Je toho daleko víc, ale k vyzařování květin z obrazu jen tolik.
Bílá holubice – symbol Ducha sv. a jeho křest s vodou pro každého otevřeného člověka jeho energiím ve stvoření.
Strom života -  symbol větviček proudící krve, vody a energetických center (čaker) v každém duchovně žijícím člověku.
 Misky vah – vyváženost pravé a levé hemisféry, tedy harmonie mužského a ženského principu v každém člověku.
Kopí – je vyobrazeno opět osudové, řídící Pannou Marií ochrannou.
Štít v podobě zrcadla -  zrcadlení při setkání s podobným člověkem se stejnou, neli vyšší mírou egoismu v nás. V podstatě, to co nám vadí na druhém je jenom a jen náš problém. Příhodný citát od Dr. J. Brzobohaté : „Člověče pohlédni ke Stvořiteli a do svého nitra! Hleď, co ti vadí jsou jen tvé vlastní chyby a jejich následky. Překážející následky tvých vlastních nedokonalostí jsou tu proto, abys pochopil a odstranil jejich příčinu. Láska Boží proudí k tobě přes tvou nedokonalost.“
Doprovodní hudba k obrazu Zde.
 
Předávám s láskou a božím požehnáním Daniela
 
Hodnocení
Aktuální hodnocení: 4,9 (36 návštěvníků)
© 1997 - 2024 Agape Brno
všechna práva vyhrazena
předplatné magazínu | vydavatelství | mapa stránek | kontakt
Hluboká 5, 639 00 Brno | tel.: 775 563 052 | info@agapebrno.cz
Tyto webové stránky používají k poskytování svých služeb soubory Cookies. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů Cookies.