Nepřehlédněte

16.02.2013 | 10% sleva pro předplatitele magazínu na celý sortiment knih a nahrávek.

03.02.2013 | Z důvodu změny Klubu Agape na Magazín Agape byla aktualizována Pravidla používání služby. Předplacené členství v klubu bylo automaticky převedeno na předplatné magazínu ve stejné délce trvání.

21.11.2010 | Právě jsme zavedli novinku Kolektivního léčivého působení na člověka.

Vzpomínka na Ivetku

06.12.2013

Drazí v Agape, milí přátelé, 
uplynulo právě jedenáct let, co nás z Boží Vůle opustila z pozemského bytí a odešla do vyšších sfér naše milovaná Ivetka Pokorná. Proto jsem požádal paní dr. Brzobohatou o její duchovní kresbu, abychom všichni, kteří jsme jí znali uctili její šlechetnou duši spolu s hudební vzpomínkou.
Byla to nesmírně citlivá dívka, která soucítila s každým tvorečkem, či člověkem a rozdávala svými verši obsah své milující duše, které pohladily nejednoho z nás. 
S láskou a úctou Pavel
 
 
Iveta Maria Pokorná - Ledvinová       26.6.1977 – 7.12.2002
 
Ivetka-foto-1.JPG                         
                                           
Z knihy básní "Kéž by to byla jen hra se slovy":
 
                                           NESPLATÍM
 
                                   Ó, děkuji vám nebesa,
                                   za to, že žiji,
                                   i když mé srdce vždy neplesá,
                                   a ne vždy chmurnou vodu piji.
 
                                   Ó, děkuji ti Bože,
                                   za tento svět,
                                   sic bývá to mnohdy tvrdé lože,
                                   žila bych zde snad stovky let.
 
                                   Na svět přišla jsem jako host,
                                   podívat se jen na chvíli,
                                   cítila a viděla jsem dost,
                                   vím, mé díky by dluh k životu
                                   nikdy nesplatily.
 
 
O autorce:
Iveta Marie Pokorná, provdaná Ledvinová, narozena dne 26. 6. 1977 v Novém Městě na Moravě. V srpnu 1983 se rodina přestěhovala, z důvodu nabízené práce a bytu, do Teplic v Čechách. Zde chodila Ivetka do základní školy. Největším kamarádem jí byly knihy, které po celý život hodně četla a milovala. Byla drobnější a slabší než ostatní děti, ale podle doktorů zdravá. V roce 1988 však povyrostla, ale svalstvo nestačilo růstu kostí. Po komplexním vyšetření byla stanovena diagnóza: myopatie, vzácný druh nevyléčitelné nemoci svalů - svalová dystrofie typu emery dreyfus. Většina lidí, kteří tuto nemoc mají, se nedožijí ani dospělosti. Pro nedostatečné svalstvo došlo k postupné deformaci - skolióze a špatnému držení těla.
Její duše byla mnohem vyspělejší, než bývá v jejím věku obvyklé, což se odráží i v básních, které psala hlavně v letech 1989 - 1994, stejně tak jako její názory a pohledy na smysl života člověka. Díky tomu se mohla setkat s řadou vynikajících a duchovně vyspělých lidí, kteří jí pomohli nejen vyrovnat se s duševním utrpením, které tato nemoc provázela, ale upevnit si i svůj postoj a vztah k Bohu.
V září 1991 byla přijata na teplické gymnázium. Od sedmé třídy do 3. ročníku gymnázia hodně chodila po doktorech a často ležela v nemocnici. Viděla mnoho utrpení a velmi ji to trápilo. Uvědomovala si, že nebude moci žít normální život. Velmi ji to trápilo, přes to všechno dokázala rozdávat lásku a potěšit každého člověka, který ji potkal. V roce 1995 navzdory všem těžkostem udělala maturitu s vyznamenáním. Také úspěšně složila zkoušky na Filozofickou fakultu Masarykovy university v Brně. 
V tu dobu Ivetka cítila, že její tělo stále více slábne a chůze se stává obtížnou. Její práce začíná směřovat do duchovní oblasti. V roce 1997 se stává členkou apoštolátu Panny Marie, jehož jediným posláním bylo osobně předávat a otevírat srdce jiným pro jejich záchranu. Apoštolát byl však na podzim roku 1999 rozpuštěn.
V té době studia na filozofii a religionistice jí už nepřinášela radost a potěšení, a jak sama říkala, učí se zde jen abstraktní pojmy odřízlé od srdce, a studia se tak stala pouhou nutností, aby měla nějakou činnost. V červnu 1999 ukončila studia bakalářskou prací na téma „Božství a lidství člověka - koncepce člověka u Augustina a Plotina“ a rozhodla se dále ve studiu nepokračovat.
V této době potkala Ivetka svoji životní lásku, partnera, po kterém celý život toužila. Její život dostal opět smysl. Ivetčin partner - mladý a zdravý muž - se po státnicích na elektrotechnické fakultě v Brně a vojenské službě nastěhoval do Ivetčiny rodiny, která ho přijala jako svého syna. S Ivetkou trávili veškerý volný čas, 5. října 2002 nastal nejšťastnější den v Ivetčiném životě - svátost manželství.
Její zdravotní stav se bohužel po svatbě začal horšit. Na vlastní přání byla propuštěna po měsíci pobytu z nemocnice domů, kde v manželově náručí a kruhu svých nejbližších tiše zemřela 7. 12. 2002
Popis kresby: I když mě Pavel požádal o Ivetčinu duchovní kresbu, zvolila jsem pro tuto chvíli raději kresbu vyzařování její knihy básní, ze které je ukázka. Kresbu ani nemusím nijak hlouběji popisovat, obrovské srdce, vycházející z jejích horních čaker, mluví za vše a ukazuje nám Ivetku takovou, jaká v celém svém životě byla, a to nejen při vlastní tvorbě. Myslím si, že pro každého z nás bylo setkání s ní obrovským přínosem a obohacením, a jsem přesvědčena, že na nás Ivetka i nadále s takto otevřeným "srdcem" působí. J. Brzobohatá


Plná velikost ke stažení

Ukázka hudby

© 1997 - 2024 Agape Brno
všechna práva vyhrazena
předplatné magazínu | vydavatelství | mapa stránek | kontakt
Hluboká 5, 639 00 Brno | tel.: 775 563 052 | info@agapebrno.cz
Tyto webové stránky používají k poskytování svých služeb soubory Cookies. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů Cookies.